tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Erik Kompostosu ve Sağlığa Yararları

doğal erik kompostosu

Erik Kompostosu ve Sağlığa Yararları hakkındaki bu yazımızı okurken hem eğlenmenizi hem de bilgilenmenizi amaçladık.

yabani erik kompostosu
Erik Kompostosu
Devamını Oku Erik Kompostosu ve Sağlığa Yararları
tarihinde yayınlandı

Keçiboynuzu Pekmezinin Faydaları

Doğal Keçiboynuzu Pekmezi Faydaları

Keçiboynuzu Pekmezinin faydaları, diğer bir adı harnup olan meyvenin içerdiği maddelerden gelmektedir. Doğal olan ve oldukça güçlü bir besin olan keçiboynuzu pekmezinin faydaları ‘nı öğrendikten sonra harnup pekmezini evinizde bulundurmak isteyeceğinize inanıyoruz. Harnup Pekmezi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Devamını Oku Keçiboynuzu Pekmezinin Faydaları
tarihinde yayınlandı

Balkabağının Faydaları

Balkabağının Faydaları Nelerdir

Balkabağının faydaları , içerdiği beta-karoten, C, K, E vitamini, magnezyum, fosfor ve demir gibi maddelerden gelmektedir. Balkabağı genel olarak kışın tüketilse de, yıl boyu tüketerek, vücudun enerjisini artırmak ve hastalıklardan korunmak mümkündür.

Devamını Oku Balkabağının Faydaları
tarihinde yayınlandı

Yer Fıstığı Faydaları Nelerdir ?

doğal çiğ yer fıstığı

Yer fıstığı faydaları sağlık açısından çeşitli ve önemlidir. Vitamin, mineral ve antioksidan bakımından oldukça zengin bir kuru yemiş olan yer fıstığı evimizde mutlaka bulunmalıdır.

Devamını Oku Yer Fıstığı Faydaları Nelerdir ?
tarihinde yayınlandı

Arı Poleni Nedir ? Arı Poleninin Faydaları Nelerdir ?

Arı Poleninin Faydaları

Arı Poleni Nedir?

Arı poleni nedir sorusunun cevabı, salgın günlerinde, sağlıklı kalabilmek için bize yardım edecek doğal gıda takviyesidir ve Manyas’ın yoğun çiçek dolu doğasından, arılarımızın bizler için topladığı mucize bir besindir.

Devamını Oku Arı Poleni Nedir ? Arı Poleninin Faydaları Nelerdir ?
tarihinde yayınlandı

Doğal Turşunun Faydaları

Katkısız Doğal turşunun faydaları

Doğal turşunun faydaları, Covid-19 salgını nedeniyle bugünlerde çok konuşulur ve önemsenir oldu. Bunun nedeni, sağlıklı olabilmek için bağırsaklarımızın işlevini tam yerine getirmesi gerekmesidir. Günümüzde bir çok hastalıktan korunmak ve tedavi edebilmek için önce bağırsak sağlığına odaklanılması gerektiğini uzmanlar belirtmektedir. Doğal köy sebzeleriyle katkısız yapılmış doğal  turşu probiyotik açısından zengin olduğu için bozulmuş olan bağırsak duvarını hem onarıyor hem de güçlenmesini sağlıyor. Bu işin basit formülü şudur; bağırsaklar sağlıklıysa, bağışıklığımız da güçlü olur.

Devamını Oku Doğal Turşunun Faydaları
tarihinde yayınlandı

Kekik gibi Değerli bir Bitkiden Yeterince Yararlanıyor musunuz?

yabani kekik

Kekik ile beslenen küçük, büyükbaş hayvanların süt ve etlerinin lezzeti ve bunların insan için daha faydalı olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bunun nedeni kekiğin içeriğinde insan sağlığı için faydalı maddeler barındırmasıdır. Bu maddeler: A,C,B6 vitaminleri , kalsiyum, demir ve magnezyum’dur. Ayrıca bakteri ve virüslere karşı etkili olan uçucu yağı içerir.

Devamını Oku Kekik gibi Değerli bir Bitkiden Yeterince Yararlanıyor musunuz?