tarihinde yayınlandı

Güvem Çakal Eriği Marmelatı Faydaları


Güvem / Çakal Eriği

Devamını Oku Güvem Çakal Eriği Marmelatı Faydaları
tarihinde yayınlandı

Isırgan Otu- Ormandan Toplama – 50gr’lık paket

Yabani ısırgan otu

Isırgan Otu Orman Ürünüdür.
Ormanda insan müdahalesi olmadan kendi kendine yetişen ısırgan yani Mayıs Isırganı. Mayıs Ayında toplandık sonra ayıkladık, kuruttuk ve tüketime hazır hale getirdik.

Isırgan Otu Al – 50 gr’lık Paket

Çay olarak önerdiğimiz ısırgan hazırlama önerisi: 1 çay kaşığı kuru ısırgan otunu kaynamış suya atarak 10 dakika demleyin. Otları süzerek servis yapın.

Isırganımız 50 gr’lık paketler halinde siz lezzet tutkunlarının beğenisine sunuyoruz.

Isırgan, emzirme yapan anneler tarafından çok tercih ediliyor.

Tatlandırıcı olarak bal çok iyi gider. Bal şekersiz gerçek baldır, ilgili video için tıklayınız.

Ayrıca, bitki çaylarımızın tümünü görmek için lütfen tıklayınız.

Isırgan nasıl kullanılır?

tarihinde yayınlandı

Armut Sirkesi Faydaları

doğal armut sirkesi faydaları

Armut Sirkesi Faydaları , armut meyvesinin yararlarını içerir. Armudun faydaları içinde başlıca olarak yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olması ve kabızlığa iyi gelmesi gelmektedir.

Armut Sirkesi Al – 500 ml

İlk siparişinize özel 20 TL indirim, ürünleri sepete at, ödeme sayfasında kupon kodu kutucuğuna hosgeldin yazıp kullana tıkla. (en az 180tl siparişlerde geçerlidir)

Diğer faylarını da aşağıda sıralayalım:

 • Böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar.
 • İdrarı bollaştırır.
 • Böbrek kum ve taşlarının dökülmesine yardım eder.
 • Yüksek tansiyonu düşürür.
 • Kanı temizler bütün salgı bezlerinin normal çalışmasını sağlar.
 • Kansızlığı giderir
 • Kabızlığı önler
 • Sinirleri yatıştırır
 • Zihin yorgunluğunu giderir
 • Susuzluğu keser
 • Tükürüğün salgılanmasını artırır
 • Hamilelerin kusmalarını azaltır
 • Hazımsızlığı giderir
 • Kireçlenme, romatizma ve nikris tedavisinde yardımcıdır.

Armudun Faydalarına değindikten sonra kısaca biz armut sirkesini nasıl yaptık? onun hakkında bilgi verelim: Doğal, ilaçsız olan köy armutlarımızı kullandık.
Armutları temizleyip doğrandıktan sonra suyun içine mayalanması için nohut attık. Aylarca ilgimizi ve emeğimizi vererek hazır hale getirdik. Sirkemiz yıllanmış doğal fermente sirkedir.
Armut Sirkesi faydaları sizler için kolay ulaşabilir olması için  500ml şişelerde  lezzet tutkunlarının beğenisine sunulmaktadır.

Armut sirkemiz ile ilgili sorularınızı yanıtlamaktan memnun olacağım.

Ürünlerimiz ve köyümü ile ilgili videoları seyretmek isterseniz lütfen tıklayınız.

Manyas Köy Pazarı

sosyal@manyaskoypazari.com

Önemli Not:

Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuştur. Sizlere öneri ve bilgi vermek amaçlanmıştır. Bu yazıdaki içeriğin, kesin teşhis ve tedavi özelliği bulunmamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurmanız gerektiğini ve doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemini uygulamanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

tarihinde yayınlandı

Ihlamur Kaynatılır mı?

Babaannem sağken köye gittiğimde maşınganın üzerinde kaynamakta olan ıhlamur bulunurdu hep. Yani eskiler ıhlamuru kaynatırlardı. Çünkü ıhlamur kaynadıkça kokusu güzelleşir, rengi kıpkırmızı, tadı da oldukça güzel olurdu.
Günümüzde uzmanlar ıhlamur da dahil bitkilerin kaynatılmadan 8-10 dakika demlenerek tüketilmesini öneriyorlar. Kaynatılan ıhlamurda yaralı polifenol miktarının azaldığını belirtiyorlar.
Adaçayı, nane, papatya, kekik vb. neyi kaynatırsan kaynat tadında acılaşma oluyor ıhlamur hariç. Ihlamuru kaynatınca tat ve koku daha güzelleşiyor.
Bu ilginç durum, ıhlamurun kaynatılmaması gerektiği gerçekten doğru mu? sorusunu aklıma getirdi ve biraz araştırma yaptım. Ortaya çıkan sonuç ıhlamur kaynatılmamalı oldu. Kaynatılan ıhlamur tat, koku ve görünüm açısından güzelleşirken ıhlamurun faydaları kayboluyor.
Araştırmamda gördüm ki  diğer bitkiler kaynatıldığında zararlı maddeler açığa çıktığı belirtilirken ıhlamur için sadece faydasının kaybolduğu belirtiliyor.

Ihlamur Nasıl Hazırlanır?

Ihlamur ideal olarak şu şekilde hazırlanmalı:

Önce demliğinizin ebadına göre yeterince ıhlamuru alıp soğuk suyla yıkayıp süzün. Sonra demlik içine ıhlamurları koyup üzerine taze kaynamış suyu ekleyip, demliğin kapağını kapatın. 8-10 dakika bekledikten sonra afiyetle içebilirsiniz.

tarihinde yayınlandı

Kuşburnu Marmelatı Faydaları

Doğal Kuşburnu Marmelatı Faydaları

Kuşburnu marmelatı faydaları başında çok güçlü bir antioksidan özelliği olmasını sayabiliriz. Özellikle Kuşburnu, C vitamini açısından dünyanın en zengin meyvesidir. Limondan 60 kat daha fazla C vitamini içerir.

Kuşburnu marmelatının içeriğinde bulunan sağlıklı asitler ve pektik yardımıyla idrar söktürücü ve laktasif etkiye sahiptir. Kuşburnu marmelatının içerisinde bulunan antioksidanlar; karotenoid, flavonoid ve polifenollerdir. Tüm bu antioksidanlar bağışıklık sisteminin güçlenmesini desteklemektedir.

Devamını Oku Kuşburnu Marmelatı Faydaları
tarihinde yayınlandı

Doğal Yerli Sarımsak

Organik Yerli Sarımsak

Doğal yerli sarımsak, Balıkesir Manyas’ın Koçoğlu köyünden.

Doğal Sarımsak – 250 gr -25 TL

Sarımsak temiz ve değerli orman toprağında; kimyasal  ilaç gübre ve böcek ilacı kullanılmadan geleneksel yöntemle yetişti. Sadece meralarda otlayan hayvanlarımızın gübresi ile destekledik.

Doğal olarak yetiştirdiğimiz yerli sarımsak, organik sarımsak tır, aroması fazla ve faydası yüksektir.

Toprağın özelliğinden sarımsaklar da toprak rengi lekeler vardır ama soyduğunuzda sarımsağın dişi bem beyazdır.

Albenisi zayıf ama aroması ve faydası yüksektir. Dayanıklı bir ürün olan Balıkesir Sarımsağı kolay kolay bozulmaz, bolca alıp evinizde saklayabilirsiniz.

Resimlerde sarımsağın yetiştiği tarlayı görebilirsiniz.

Ayrıca, tüm doğal ürün çeşitlerimizi görmek için tıklayınız.

Sonuçta bizi daha iyi tanımak isterseniz, Google hesabımızdaki yorumları görmek için tıklayınız.