tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Doğal Ayva Reçeli Satın Al

Doğal Ayva reçeli ‘ni , köylümüzün doğal ayvasından yaptık. Pancar şekeri kullandık.

Ayva Reçeli Satın Al – 22 TL

Katkı maddesi koruyucu kesinlikle yok.  Tamamen doğal ve ev yapımı.

Bu nefis reçel tam mevsiminde toplanan ayvadan bekletilmeden taze taze , odun ateşinde yapılmıştır. Hiçbir koruyucu boya ve katkı maddesi içermez, Kullanılan şeker Susurluk Şeker Fabrikası’nın pancar şekeridir.

Ayva Reçeli, tamamen doğal olarak, geleneksel yöntemlerle üretilmiştir ve  sağlıklıdır çünkü doğaldır.

Geleneksel yöntemlerle hazırlanan Ayva Reçelinde yaklaşık %70 oranında meyve bulunmaktadır.

Nefis ayva reçellerimizi ister kahvaltıda ekmeğinizin üzerine sürün, isterseniz tatlı tariflerinizde, kekin ve kurabiyenin yanında afiyetle yiyin, Ayrıca dondurmaların yanında nefis oluyor.

Sevdikleriniz güvenle yedirebilirsiniz.

Ayrıca, tüm reçel çeşitlerimizi görmek için tıklayınız.

Ürünlerimizin yetiştiği ortamı görmek ve nasıl yapıldıklarını izlemek için youtube kanalımıza abone olun.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Çakal Eriği Sirkesi – 500 ml

Doğal Fermente Güvem Sirkesi

Çakal Eriği Sirkesi Al – 35 TL

Çakal Eriği sirkesi ni yapmak için, ormandan topladığımız yabani dağ eriğini (Güvem) kullandık.Güzelce yıkadığımız güvemi, su, nohut ve sirke anası ile olgunlaşmaya bıraktık.Aylarca ilgimizi ve emeğimizi vererek hazır hale getirdik.İçimi yumuşak bir sirkedir çünkü doğal fermentedir.Canlı sirkedir çünkü pastörize edilmemiş, çiğ sirkedir ve faydalı bakteriler içerir.

Sirkemizi 10 ay olgunlaştıktan sonra şişeledik .Dağ Eriği Sirkesini (Güvem Sirkesi) 500ml şişelerde siz lezzet tutkunlarının beğenisine sunuyoruz.

Güvem sirkesinin faydalarını görmek için lütfen tıklayınız.

Tüm sirke çeşitlerimizi incelemek için lütfen tıklayın.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Turunç Reçeli Satın Al -Ev Yapımı

Ev Yapımı turunç reçeli satın al

Turunç Reçeli Satın Al !

Turunç reçeli narenciyenin atası olan turuncun kabuklarından yapılır. Tüm narenciyeler turunç meyvesinden aşılanarak oluşur.

Narenciyenin atası olan turunç, acı tadı nedeninden meyve olarak yenemez ama eskiden beri Antalya’da turunç tatlısı denilen şimdilerde turunç kabuğu reçeli de denilen turunç reçeli sevilerek tüketiliyor. Bu reçeli Antalya’nın yerlileri eski bayramlarda kahvenin yanında servis ederlerdi.

Tamamen doğal ve katkısız olarak eski usülde olan Turunç Reçeli Satın Al.

Turunçları olgunlaştığında toplayıp kabuğunu soyup rendeledik; tek tek rulo haline getirip acılığı gitsin diye 3-4 kez sudan geçirdik.

Pancar şekeri ve içme suyu ile kaynatıp pişirdik. Turunç reçelini mutlaka acı kahvenin yanında deneyin. Canınız tatlı istediğinde lif içeriği fazla olan turunç kabuğu rulosundan 1 tane ağızınıza atıp keyfini çıkarın.

Kapağı açılmamış reçeli oda sıcaklığında ya da buzdolabında; kuru ortamda, güneş görmeyen yerde son kullanma tarihine kadar muhafaza edebilirsiniz.

Kavanozu açtıktan sonra 1 ay içerisinde tüketmenizi ve mutlaka buzdolabında saklamanızı öneririz çünkü reçelde hiçbir koruyucu ve katkı maddesi yoktur.

İçeriği: Turunç Kabuğu, pancar şekeri, gerçek limon suyu, 450 Gr (+/- % 5)

Ayrıca, diğer ev yapımı reçel ve pekmez çeşitlerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

Kendiniz yapmak isterseniz tarif için tıklayınız.

tarihinde yayınlandı

Karbon Ayak İzi

Karbon ayak izi nedir ve nasıl engellenir?

Nereler oluyor? Nasıl bir dönemde yaşıyoruz? 
Salgından kurtulmaya çalışırken, Müsilaj ardından sel felaketleri başladı. Yeni bitmişti ki yangınlar geldi bu sefer ( Sıcaktan mı, sabotaj mi henüz bir açıklama gelmemişti yetkililerden ben bu yazıyı yazarken). Aşırı sıcaklar, kapıdaki kuraklık…

Devamını Oku Karbon Ayak İzi
tarihinde yayınlandı

Hatmi Çiçeği Faydaları

Gülhatmi Çiçeği Faydaları

Hatmi çiçeği faydaları nedeniyle özellikle kış aylarında rağbet gören şifalı bir bitkidir. Hatmi çiçeği, son zamanlarda özellikle televizyon programlarında uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Bazı yörelerimizde  “Hire”, “Devegülü”, “Silindir Çiçeği”, “Gülhatmi” olarak da bilinen bu bitki, ebegümecigiller (Malvaceae) familyasından çok yıllık otsu, çiçekli bir bitkidir.

Devamını Oku Hatmi Çiçeği Faydaları
tarihinde yayınlandı

Böğürtlen Reçeli – 370 gr kavanoz

ev yapımı böğürtlen karamuk reçeli

Yabani Böğürtlen Reçeli Al ! – 20 TL

Üstelik 6 Al 5 Öde

Böğürtlen Reçeli Katkısız, koruyucusuz olarak meşe odunu ateşinde hazırladık. Karamuk reçeli Orman Ürünüdür!
Karamuk reçelini, Ormanda insan müdahalesi olmadan kendi kendine yetişen böğürtlenlerin toplandıktan sonra az pancar şekeri ilavesi ile pişirilerek elde ettik. Lezzetli çünkü bol tanelidir. Katkısız, koruyucusuz olarak meşe odunu ateşinde hazırladık.
Doğal karamuk reçeli net ağırlığı yaklaşık 370 gr  kavanozlarda siz lezzet tutkunlarının beğenisine sunulmaktadır.

Bol taneli yabani karamuk reçeli denemeğe değer.

Ev yapımı, doğal, katkısız karamuk reçelini afiyetle tüketiniz.

Tüm reçel çeşitlerimizi görmek için tıklayınız.

Ayrıca, tüm reçel çeşitlerimizi görmek için tıklayınız.

Ürünlerimizin yetiştiği ortamı görmek ve nasıl yapıldıklarını izlemek için youtube kanalımıza abone olun.

tarihinde yayınlandı

Doğal Keçiboynuzu Pekmezi – net: 380 gram

Katkısız Keçiboynuzu Pekmezi

Keçiboynuzu Pekmezi Al – net: 380 gram – 43 TL

Doğal Keçiboynuzu pekmezi diğer adıyla harnup pekmezini doğada kendi kendine yetişmiş keçiboynuzu meyvesini kullanarak yaptık. Elde ettiğimiz şırayı sürekli karıştırarak kaynatıp koyulaştırdık.

Ayrıca, içinde koruyucu, katkı maddesi, kıvam arttırıcı, boyar madde gibi hiçbir kimyasal yoktur.

Harnup pekmezimiz sadece keçiboynuzu özüdür.

Özellikle, harnup, antioksidan açısından zengin, şeker ve yağ oranı düşüktür ve glütensiz bir besindir.

Keçiboynuzu, insan sağlığını desteklediği uzmanlar tarafından belirtilen keçiboynuzu hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Tüm pekmez çeşitlerimizi görmek için tıklayınız.

tarihinde yayınlandı

Kuşburnu Marmelatı Faydaları

Doğal Kuşburnu Marmelatı Faydaları

Kuşburnu marmelatı faydaları başında çok güçlü bir antioksidan özelliği olmasını sayabiliriz. Özellikle Kuşburnu, C vitamini açısından dünyanın en zengin meyvesidir. Limondan 60 kat daha fazla C vitamini içerir.

Kuşburnu marmelatının içeriğinde bulunan sağlıklı asitler ve pektik yardımıyla idrar söktürücü ve laktasif etkiye sahiptir. Kuşburnu marmelatının içerisinde bulunan antioksidanlar; karotenoid, flavonoid ve polifenollerdir. Tüm bu antioksidanlar bağışıklık sisteminin güçlenmesini desteklemektedir.

Devamını Oku Kuşburnu Marmelatı Faydaları
tarihinde yayınlandı

Böğürtlen Reçelinin Faydaları Nelerdir ?

doğal böğürtlen reçelinin faydaları

Böğürtlen Reçelinin faydaları ‘na değinmeden önce kısaca köy deneyiminden bahsedeyim.

Hava tertemiz, çeşmelerden bizim para verip aldığımız memba suları buz gibi akıyor, kuşlar şarkılar söylüyor, böcekler uçuşuyor…her yerde tatlı bir telaş var.

Köylüler çok yoğun; karınca gibi kışa hazırlık yapıyor: kimisi hayvanları için kışlık ot topluyor, kimisi nohut harmanı ile meşgul ve bir çok diğer iş… Yoğun ama huzurlu ve mutlular, böyle bir ortamda kim mutlu olmaz ki?

Böğürtlen ve orman erikleri toplandı; sizler için böğürtlen reçeli ve yabani erik reçeli hazır ve, www.manyaskoypazari.com ‘da satışta.

Böğürtlen Reçeli Karamuk 370 gr kavanoz – 20 TL

İlk siparişinize özel 20 TL indirim, ürünleri sepete at, ödeme sayfasında kupon kodu kutucuğuna hosgeldin yazıp kullana tıkla. (en az 180tl siparişlerde geçerlidir)

Yabani böğürtlenin faydalarını nelermiş size kısaca bilgi vereyim.

Yabani Böğürtlen Reçelinin Faydaları:

Böğürtlenin, diğer ismi ile karamuk’un faydalarından söz etmek için doğal olanını kullanılması gerekmektedir. Piyasada yaygın halde bulunan böğürtlen, yetiştirilmiş böğürtlen olup, meyvelerini irileştirmek ve toplarken kolay olsun diye dikenleri köreltilmiş GDO’lu böğürtlendir. Bunun faydasından bahsetmek pek gerçekçi olmayacaktır. Böğürtlenin faydalı olanı ormanda kendi kendine yetişmiş olandır. Bunu bulup tüketmeye çalışılması daha yararlı olacaktır. Şimdi böğürtlen reçelinin faydaları nelermiş bakalım.

  • Kan şekeri kontrolüne yardımcı olurlar
  • Beyni korur
  • Sindirimi geliştirir
  • Kalp sağlığını destekleyebilir
  • Bağışıklığı kuvvetlendirir
  • Kemik sağlığını destekler

Yabani böğürtlen reçelini, Manyas Koçoğlu Köyündeki meşe ormanlarından topladığımız böğürtlen ile hazırladık, nefis oldu. İçinde; yabani böğürtlen, Susurluk Şeker Fabrikasının pancar şekeri ve limon var. Koruyucu, katkı maddesi yoktur. Yediğinizde markette satılanlara göre ne kadar farlı bir yerde olduğu göreceksiniz. Satın almak için lütfen tıklayınız.

Google hesabımızı takip edip yorum yapabilirsiniz.

Önemli Not:

Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuştur. Sizlere öneri ve bilgi vermek amaçlanmıştır. Bu yazıdaki içeriğin, kesin teşhis ve tedavi özelliği bulunmamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurmanız gerektiğini ve doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemini uygulamanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

Sevgiler,

Barış Çetin