tarihinde yayınlandı

Sağlıklı Besin Temiz Çevrede Yetişir

sağlıklı besin nerede bulurum

Sağlıklı besin talebinin artması ile bugünlerde, o kadar çok doğal ürün pazarlayan kişi / kurum, kooperatif, market var ki  neden bizden alasınız, bizim farkımız ne? kısaca anlatayım.

Doğal Ürünler yani Sağlıklı Besin Köyden Geliyor

Ağustos ayında Koçoğlu Köyü’nü tepeden gören, en güzel manzarası olan üzüm bağından çektiğim fotoğrafı paylaşmak istedim.Köyümüzün meşe ormanları içinde olduğunu her fırsatta dile getirtiyordum. Bu güne kadar bunu, bu kadar net gösteren bu fotoğrafı paylaşmadığımı fark ettim ve hemen paylaşma kararı aldım.
Resmi görünce, etrafı ormanla çevrili bu köyün havasının ne kadar temiz olduğunu tahmin edersiniz. Sulama,köyün etrafından geçen dereden ve tarlalara yapılan tertemiz doğal kaynak suyu çeşmelerinden yapılmakta.
Bir gıdanın temiz besin olması, sağlıklı besin olması için üretildiği çevrenin önemi çok büyük. İstediğiniz kadar ata tohum kullanın, ilaçsız tarım yapın ama tarlanın, bahçenin bulunduğu ortamın havası ve kullandığınız sular yeterince temiz değilse nasıl gıdamız temiz diyebiliriz?  İşte bizim farkımız; ata tohum kullanmamız, geleneksel tarım yapmamız, ormanın yabani meyvelerini toplayıp malzeme olarak kullanmamız değil; asıl fark ürünlerin yetiştiği / toplandığı ortamın havasının, suyunun temiz olması. Temiz çevrede doğal besin sağlıklı bir şekilde geleneksel yöntemlerle üretiliyor hem de geleneksel üretim yöntemleri ile.

Bu günlerde, böyle izole bir ortamda yetişmiş, katkısız ve koruyucu ve boyar madde içermeden hazırlanmış doğal ürünler , yani doğal besini bulmak oldukça zor.
Biz, Manyas Köy Pazarı olarak, sağlıklı besin içeriği yüksek doğal ürünler ‘in kolay ulaşılabilir olmasını ve köylümüzün daha fazla üretmesini sağlamak için gayret ediyoruz.

Sizler istediğiniz sürece, biz bu yolda yürümeye devam etmeye kararlıyız. Daha yolun başındayız ve yapacağımız çok şey var.

Manyas Köy Pazarı

Tüm ürünlerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

Ürünlerimiz ve bizim hakkımızdaki yorumları incelemek isterseniz lütfen tıklayınız.