tarihinde yayınlandı

Kırmızı Meyveler , Kırmızı Sebzeler ve Faydaları

Kırmızı Meyveler ve Sebzeler

Kırmızı meyveler , kırmızı sebzeler yani Kırmızı besin içeren gıda paketi antioksidan bakımından zengin olan; doğal ürünler yani doğal meyve ve doğal sebzelerden üretilmiş ürünlerimizi içermektedir.

Paketin fiyatı 114 TL yerine 100 TL’dir. İncelemek için lütfen tıklayınız.

Paket İçeriği:

  • Kızılcık Marmelatı 415 gram
  • Kuşburnu Marmelatı 500 gram
  • Kuşburnu Kurusu 300 gram
  • Çilek Reçeli 350 gram
  • Kurutulmuş Domates 200 gram
  • Domates Rendesi 660cc
  • Elma Kurusu 200 gram

Kırmızı Meyveler Kırmızı Sebzeler ve Faydaları Nelerdir?

Kırmızı gıda, yani kırmızı renkte olan sebze ve meyvelere günlük aldığımız gıdaların içinde yer vermemiz, sağlımız açısından oldukça faydalıdır. Kırmızı sebze ve meyveler, kırmızı renklerini ‘likopen’ ve ‘antosiyanin’ adı verilen doğal pigmentlerden alırlar. Bu kırmızı renkli pigmentlerin bulunduğu başlıca besinler; domates,kuşburnu, kızılcık çilek gibi meyve ve sebzelerdir. Kırmızı elma da antioksidan bakımından oldukça zengin olduğu için sıkça tüketilmesi yararlı bir meyvedir.
Kırmızı besinlerde yer alan likopen, pek çok kanser türüne karşı koruyucu güçlü bir antioksidan olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir.
İşlenmiş domateste,vücut tarafından kullanılan likopenin miktarı da artmaktadır. Mesela kaynatılarak koyulaştırılmış domates rendesi kullanıldığında, çiğ tüketilen domatese kıyasla daha fazla likopen almış oluruz.
Ayrıca, Kuşburnu, tüm meyve ve sebzeler arasında en fazla miktarda C vitamini içeren gıdadır.Mesela, kuşburnundaki C vitamini, portakaldan 8 kat fazladır.
Çilek, antioksidan etkisi bulunan quarsetin bakımından zengindir.

Likopen ve Quarsetin , antioksidan özelliği nedeniyle hem kansere karşı savaşır hem de kalp sağlığına faydalıdır.

Antosiyaninler, öğrenme ve hafızayı da etkiliyor.

Kırmızı meyve ve sebzeler, su ve lif içermeleri nedeniyle tokluk hissinin arttırarak kilo kaybını da kolaylaştırmayı destekliyor.

Kırmızı meyve ve sebzelerin beslenmemizde çok önemli olduğunu bilip günlük menülerimizde mutlaka bulunmalıdır. Faydaları özetle: kanser hücreleri ile savaşır, kronik hastalıkların engellenmesine yardımcı olabilir, kalbi korur, beyni destekler ve kilo vermeye yardımcıdır.

Tüm ürünlerimiz incelemek için lütfen tıklayınız.

Google hesabımızda hakkımızda yapılmış yorumları okumak için lütfen tıklayınız.

Önemli not:

Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuştur. Sizlere öneri ve bilgi vermek amaçlanmıştır. Bu yazıdaki içeriğin, kesin teşhis ve tedavi özelliği bulunmamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurmanız gerektiğini ve doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemini uygulamanız gerektiğini önemle hatırlatırız