tarihinde yayınlandı

Doğal Yerli Nohut Nasıl Yetiştirildi ?

doğal yerli nohut

Doğal Yerli nohut nasıl yetiştirildi ? Ata tohumdan yetiştirdiğimiz nohut. Havyan gübresi kullandık. Otları, çapa ve elle temizledik. Yerli nohut, geleneksel tarım yöntemleri ile yetiştirildi. Doğal, organik nohut lezzet olarak kesinlikle fark yaratıyor.
Nohut çok lezzetli ve kolay pişiyor. Yerli, doğal nohudu mutlaka tatmalısınız.
Akşamdan ıslatın, nohutlar şişip büyüdüğünde yemeğini yapın. Normal tencerede 40_45 dakikada pişer. Önden haşlamaya gerek yok, düdüklü tencereye gerek yok.

İki çeşit nohutumuz var, biri normal ebatta beyaz nohut diğeri daha küçük taneli rengi kırmızı bej olan kırmızı nohut. Her iki nohutta yerli nohut olup ata tohumdur. Her sene tohumluk olarak ayrılıp sonraki sene yeniden ekilir. Nohutu yetiştirirken, geleneksel tarım yöntemleri kullanıyoruz, kesinlikle böcek ilacı, sunni gübre kullanmıyoruz. Ürünlerimizin lezzeti ata tohum olmaları, doğal olmaları dışında eşsiz orman toprağındaki mineraller ve besinlerden gelmektedir. Çünkü atalarımız köyümüze 1 en az 1 asır önce orman içinde kendilerine tarla açarak yerleştiler.

Doğal nohutlarımız ile evde kolayca nohut unu yapabilirsiniz. Bu nefis un ile de doğal sağlıklı ve yapımı atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Evde kolayca nohut unu nasıl yapılı ilgili yazımızı okumak için lütfen tıklayınız.

Diğer nohut çeşidimiz olan kırmızı nohut hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Doğal yerli nohut ile ne yemekler yapabileceğiniz görmek için tıklayınız.

YouTube kanalımızdaki köyümüz ile ilgili videoları mutlaka İzleyin!