tarihinde yayınlandı

Ev Salçası Neden Tercih Edilmeli?

  Ev salçası , doğal ve sağlıklı yemek yapmanız için olmazsa olmaz bir malzemedir.

katkısız doğal salça
Ev Salçası

Doğal ve sağlıklı yemeklerden bahsedebilmeniz için salçanın da doğal ve sağlıklı üretildiğine emin olmalısınız.

Bu yazımda ev salçası ‘nın doğal olması için gerekli kriterlere değineceğim.

Doğal Ev Salçası Nasıl Olmalı?

Öncelikle doğal salçanın tanımını yapayım.

Doğal salçadan bahsedebilmek için  kullanılan domates ve biberlerin geleneksel yöntemle yetişmeli. Yani sunni gübre ve böcek ilacı kullanılmadan yetişmiş olması gerekir. Sonra imalatı sırasında kaya tuzundan başka hiçbir koruyucu madde kullanılmamalıdır. Çünkü lezzeti tüm bu saydığımız detaylar sağlıyor ama bir püf noktası daha var ki o da eskiden olduğu gibi kazanlarda ve odun ateşinde pişmesidir.

Biz bunları şehir ortamında nasıl sağlayacağız der gibi olduğunuzu duyar gibiyim. Sonuçta haklısınız. Pazardan aldığınız sebzenin nasıl yetiştirdiğini bilmeniz çok zor ama domates ve biberi organik pazarlardan temin edebilirsiniz. Bu sefer de odun ateşi ve kazanı nereden bulacaksınız.

Bence pratik olarak, ürününün arkasında duran ve geleneksel yöntemlerle doğal salça yaptığını söyleyen dürüst butik markalardan salça satın almanız sizin için basit ve güzel bir çözüm olacaktır.

Manyas Köy Pazarı Doğal Salçalarını Nasıl Üretiyor?

Biz salçalarımızı yukarıda açıkladığımız şekilde üretmekteyiz.

Amacımız, köylümüzü cesaretlendirerek geleneksel tarımla yapılan tarımın artmasına katkı sağlamak. Bu ürünleri şehirlerde yaşayan; doğal ve sağlıklı gıda tüketmek isteyen insanlar için kolay ulaşılabilir kılmaktır.

Ayrıca, bu amaç doğrultusunda nasıl ve nerede ürettiğimizi görüp bilgi almak isterseniz instagram ve youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Üstelik, Sağlıklı ve doğal yemekler pişirmek için salçalarımızdan satın almak isterseniz tıklayınız.

 

Saygılarımla,

Barış Çetin