tarihinde yayınlandı

Corona Virüs ile Mücadele ve Wahls Protokolü

coronavirüs

Corona Virüs ile mücade ile ilgili Dr.Terry Wahls’un tavsiyelerini sizlerle paylaşmak istedim.

Dr Wahls kendi MS hastalığını diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri ile yenmeyi başarmış ödüllü bir doktordur. 2018 yılında IFM @instituteforfxmed tarafından Linus Pauling adına her sene verilen ödül Dr. Terry Wahls’a verilmişti. Hastalanmadan önce spor yapan ve aktif bir yaşama sahip olan bu insan, hızla ilerleyen hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olmuştur.Klasik tedavi yöntemleri yetersi kalsa da pes etmeyip kendi yolunu çizmiş ve mucizevi bir şekilde sağlığını geri kazanmayı başarmıştır.

Dr. Terry Wahls bu ciddi hastalığı yiyecekler, egzersiz ve elektriksel uyarı gibi bazı ek tedavi yöntemleriyle yenmeyi nasıl başardığını kitabı The Wahls Protocol’de tüm dünya ile paylaşmıştır. Kitabında; “ismi MS ya da başka bir şey olsun, bütün hastalıklarda, hücresel düzeyde bozulan yaşamsal olaylar rol oynuyor” demiş ve MS gibi bağışıklık bozukluğu hastalıklarının tedavisinde kullandığı Wahls Protokolü detaylarından genişçe bahsetmiştir.

Corona Virüsten Korunma Yolları

Dr. Terry Wahls’un Koronavirüsten korunmak için paylaştığı yazısınısına aşağıda linkten ulaşabilirsiniz. Yazısında, “Corona virüs dünyada yaygınlaştıkça dünya ekonomisini etkiliyor ancak sağlık üzerindeki etkilerinin boyutunu şu anda tam olarak bilemiyoruz. Dayanıklılığımızı artırmak, hastalıktan korunmak veya enfeksiyona yakalanılırsa belirtileri azaltmak için alabileceğimiz önlemler var” demiştir. Yazının ana fikri “beslenme kalitenizi yükseltin” dir. Ben bu yazının can alıcı olan bazı noktaları ve bana göre önemli olan maddeleri de ekleyerek aşağıda sıraladım.
Kaynak: https://terrywahls.com/coronavirus-what-you-can-do-to-reduce-your-risk-of-complications/

  • Tahıllar, et, sebze ve baklagillerle beslenin.
  • Çinko, selenyum, D vitamini yüksek olan gıdalar tüketin mesela tahin, yumurta eskitilmiş peynir, erişte, yağlı balık.
  • Sirkeyle gargara yapıp yutun, hafif ve faydalı olduğundan elma sirkesini tercih edebilirsiniz.
  • Soğan ve sarımsağı tüketebildiniz kadar çok tüketin.
  • C vitanimi bol olan sebze ve meyveyi evinizden eksik etmeyin. Mesela kivi, portakal.
  • Toplu taşımadan ve kalabalıktan uzak durmaya çalışın.
  • El sıkışmaktan kaçının.
  • Günde en az 7 en fazla 9 saat uyuyun.
  • Ellerinizi sık sık 20 saniye kadar sabunlayarak yıkayın.
  • Burnunuzu tuzlu suyla olabildiğince sık temizleyin.

Manyas Köy Pazarı , doğal, sağlıklı, katkısız gıdaya kolay ulaşabilmeniz için var. Bu süreçte, ürünlerimizle beslenme kalitenizi yükseltmek için hazırız.

Önemli Not:

Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuştur. Sizlere öneri ve bilgi vermek amaçlanmıştır. Bu yazıdaki içeriğin, kesin teşhis ve tedavi özelliği bulunmamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurmanız gerektiğini ve doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemini uygulamanız gerektiğini önemle hatırlatırız